Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. Uzun yılların kazandırdığı sektörel deneyim ve tecrübemizle Dubai vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Dubai vize başvuruları, Dubai Konsolosluğunca yetkilendirilmiş vize merkezleri ve turizm seyahat acenteleri tarafından gerçekleştirilir. Firmamız, Dubai vizesi konusunda tam yetkili ve akredite bir acentedir.

Dubai vizesi başvuru işleminizi firmamız aracılığıyla, ofisimize dahi gelmeden, güvenilir, hızlı ve ekonomik şekilde halledebilirsiniz.

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vatandaşlık ve İkamet Bölümü Ofisi, Birleşik Arap Emirlikleri vize yönetmeliğine göre; Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus pasaport (bordo) sahipleri Dubai ziyaretleri öncesinde Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Bununla birlikte Hizmet Pasaportu (gri), Hususi Pasaport (yeşil) ve Diplomatik Pasaport (siyah) sahiplerinin yapacakları konaklamalı Dubai seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmadıkları takdirde Dubai'ye vizesiz giriş yapabilirler. Türkiye'den Dubai vizesi için başvuracak yabancı ülke vatandaşlarının başvurularında en az 6 aylık oturma veya çalışma izinlerini gösteren belgeye ihtiyaç duyulur.

Dubai Vizesinde Başarı Oranımız %99

Her yıl on binlerce yolcuya hizmet veren firmamızın tercih nedeni yüksek başarı oranıdır. Dubai vize işlemleri olumlu sonuçlandırmadaki başarı oranımız %99'dur.

Olumsuz sonuçlanan %1'lik oran ise, kişilerin daha önceki Dubai seyahatlerinde herhangi bir suça karışmış olmaları, trafik cezalarını ödememiş olmaları, ülkeden geç çıkış yapıp vize ihlali gerçekleştirmiş olmalarından kaynaklanmaktadır.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vizesi elektronik bir vizedir. Dubai vizesi için Dubai Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Elektronik vize başvuru işlemleri, yalnızca, Dubai tarafından yetki verilmiş seyahat acenteleri tarafından yapılabilmektedir. Vize İşlem Merkezi, yolcuları adına vize müracaatı yapmaya ve sonuçlandırmaya tam yetkilidir.

Vize müracaatı için sitemizde yer alan Dubai online vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulup pasaportunuzun resimli sayfasını net ve okunaklı bir şekilde; ayrıca arka fonu beyaz olan yeni çekilmiş fotoğrafınızı jpg formatında yüklemeniz gerekmektedir.

Dubai online vize başvuru formunu sitemiz üzerinden dolduran yolcularımız ile profesyonel danışmalarımız mesai saatleri içerinde maksimum iki saat içinde iletişime geçeceklerdir.

Dubai vizesi kaç günde çıkar?

Başvuru sahibi tarafından sunulan bilgilerin eksiksiz ve hatasız olması durumunda, başvurunuz danışmanlarımız tarafından işleme alınacak, vize dosyanız aynı gün içinde Dubai'deki temsilciliğini yaptığımız birime servis edilecektir.

Başvuru sahibi, sunmuş olduğu evraklara onay verip, mesai saatleri içinde vize ödeme dekontunu tarafımıza iletmesi gerekmektedir. Aynı gün işleme alınan vize dosyaları ortalama 72 saat (üç iş günü) içinde sonuçlandırılmakta, vizeniz e-mail yoluyla iletilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde hafta tatili Cuma tam gün ve Cumartesi yarım gün şeklindedir. Bu günlerde yapılan vize başvuruları Pazar veya Pazartesi günü sonuçlandırılacaktır.

Birleşik Arap Emirliklerinde pazarları normal çalışma günü olduğundan, vize başvuruları Immigration Office tarafından sonuçlanabilmektedir. Pazar günleri öğleden sonra uçak bileti bulunan yolcularımız için, nöbetçi danışman arkadaşlarımız hizmet vermekte, sonuçlanan elektronik vizeler e-posta yolu ile yolcularımıza iletilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisinde kimi dönem yaşanan başvuru yoğunluğu, BAE'nin ilave evrak talebinde bulunabileceği, BAE'de Cuma günlerinin resmi tatil oluşu göz önünde bulundurularak, vize başvuru işleminizi seyahatinizden 7 gün önce yapmanızı öneririz.

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize ücreti, vizenin süresi ve giriş sayısına göre farklılık gösterir. Vizenin red olması durumunda, Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisi (Immigration Office) tarafından vize ücreti iade edilmemektedir. Tekrar vize başvurusunda bulunulması durumunda başvuru ücreti tekrar talep edilecektir.

Süre Vize Ücreti
(58 gün içinde) 29 gün konaklamalı, tek girişli 125 $
90 gün tek girişli 400 $
90 gün multi girişli 700$

Dubai Vizesi Hesap Numaraları

Dubai vize başvurularınız için yetkili vize işlem merkezimize ait aşağıdaki tabloda yer alan hesap numarasına 125$ karşılığı TÜRK LİRASI (serbest piyasa döviz kuruna göre çevirerek) ödemeyi açıklama alanına vize başvuru sahibi adını ve TC Kimlik no yazarak yapabilirsiniz.

Örn: DUBAİ VİZESİ MUSTAFA ŞAHİN TC KİMLİK NO

Hesap Adı: Panama Tur Özel Eğitim Danışmanlık Turizm İnşaat Temizlik İth. İhr. Tic. Ltd. Şti.

BANKA ADI ŞUBE ADI HESAP TüRü ŞUBE KODU HESAP NO IBAN
Garanti Bankası Yenişehir Şubesi TL 411 6294732 TR76 0006 2000 4110 0006 2947 32

Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  • Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı ve pasaportunuzun vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır.
  • Vize başvurusu, planlanan Dubai seyahatinden 7 gün öncesine kadar yapılmalıdır.
  • Vize başvurusu yapılırken geçerli bir BAE vizeniz bulunmamalıdır. Aksi takdirde ikinci yapacağınız başvuru otomatik olarak redde düşecek, ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.
  • Kısa süreli Dubai vizesine sahip yolcuların, ülkede 29 günden uzun süre kalmaları durumunda, haklarında 1.800 $ cezai işlem uygulanacak, daha sonraki Dubai vize başvurularında ret almalarına neden olacaktır.
  • Vize onay sayfanız, Dubai'ye girişte kontrol edilecektir. Vize sayfanızın çıktısını alıp, yanınızda bulundurduğunuzdan emin olunuz.
  • 18 yaşından küçük çocuklar anne ya da babalarından herhangi biriyle yolculuk edeceklerse, seyahate eşlik etmeyecek ebeveynin noter tasdikli muvafakatname vermesi gerekmektedir.

Dubai Vizesi için Gerekli Belgeler

Dubai vize başvurusu için gerekli evraklar, tercih edilen vize çeşidine göre değişmektedir. Kısa süreli vize başvuruları için gerekli evraklar;

  • Renkli Taranmış Pasaport Sayfaları (vesikalık resim ve pasaport detaylarını gösteren sayfa)
  • Renkli Taranmış Biyometrik Fotoğraf (yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz olmalı)
  • Dubai Vize İşlemleri için Yatırılan Banka Ödeme Dekontu

Ayrıca, Dubai vize işlemleri sırasında kullanılacak pasaportların geçerlilik süreleri, seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha olmalıdır. Eski, yırtılmış ve deforme olmuş pasaportlar sınırdan geri çevrilme riski teşkil edebilir.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.