Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. Uzun yılların kazandırdığı sektörel deneyim ve tecrübemizle Dubai vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Dubai vize başvuruları, Dubai Konsolosluğunca yetkilendirilmiş vize merkezleri ve turizm seyahat acenteleri tarafından gerçekleştirilir. Firmamız, Dubai vizesi konusunda tam yetkili ve akredite bir acentedir.

Dubai vizesi başvuru işleminizi firmamız aracılığıyla, ofisimize dahi gelmeden, güvenilir, hızlı ve ekonomik şekilde halledebilirsiniz.

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vatandaşlık ve İkamet Bölümü Ofisi, Birleşik Arap Emirlikleri vize yönetmeliğine göre; Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus pasaport (bordo) sahipleri Dubai ziyaretleri öncesinde Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Bununla birlikte Hizmet Pasaportu (gri), Hususi Pasaport (yeşil) ve Diplomatik Pasaport (siyah) sahiplerinin yapacakları konaklamalı Dubai seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmadıkları takdirde Dubai'ye vizesiz giriş yapabilirler. Türkiye'den Dubai vizesi için başvuracak yabancı ülke vatandaşlarının başvurularında en az 6 aylık oturma veya çalışma izinlerini gösteren belgeye ihtiyaç duyulur.

Dubai Vizesinde Başarı Oranımız %99

Her yıl on binlerce yolcuya hizmet veren firmamızın tercih nedeni yüksek başarı oranıdır. Dubai vize işlemleri olumlu sonuçlandırmadaki başarı oranımız %99'dur.

Olumsuz sonuçlanan %1'lik oran ise, kişilerin daha önceki Dubai seyahatlerinde herhangi bir suça karışmış olmaları, trafik cezalarını ödememiş olmaları, ülkeden geç çıkış yapıp vize ihlali gerçekleştirmiş olmalarından kaynaklanmaktadır.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vizesi elektronik bir vizedir. Dubai vizesi için Dubai Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Elektronik vize başvuru işlemleri, yalnızca, Dubai tarafından yetki verilmiş seyahat acenteleri tarafından yapılabilmektedir. Vize İşlem Merkezi, yolcuları adına vize müracaatı yapmaya ve sonuçlandırmaya tam yetkilidir.

Vize müracaatı için sitemizde yer alan Dubai online vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulup pasaportunuzun resimli sayfasını net ve okunaklı bir şekilde; ayrıca arka fonu beyaz olan yeni çekilmiş fotoğrafınızı jpg formatında yüklemeniz gerekmektedir.

Dubai online vize başvuru formunu sitemiz üzerinden dolduran yolcularımız ile profesyonel danışmalarımız mesai saatleri içerinde maksimum iki saat içinde iletişime geçeceklerdir.

Dubai vizesi kaç günde çıkar?

Başvuru sahibi tarafından sunulan bilgilerin eksiksiz ve hatasız olması durumunda, başvurunuz danışmanlarımız tarafından işleme alınacak, vize dosyanız aynı gün içinde Dubai'deki temsilciliğini yaptığımız birime servis edilecektir.

Başvuru sahibi, sunmuş olduğu evraklara onay verip, mesai saatleri içinde vize ödeme dekontunu tarafımıza iletmesi gerekmektedir. Aynı gün işleme alınan vize dosyaları ortalama 72 saat (üç iş günü) içinde sonuçlandırılmakta, vizeniz e-mail yoluyla iletilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde hafta tatili Cuma tam gün ve Cumartesi yarım gün şeklindedir. Bu günlerde yapılan vize başvuruları Pazar veya Pazartesi günü sonuçlandırılacaktır.

Birleşik Arap Emirliklerinde pazarları normal çalışma günü olduğundan, vize başvuruları Immigration Office tarafından sonuçlanabilmektedir. Pazar günleri öğleden sonra uçak bileti bulunan yolcularımız için, nöbetçi danışman arkadaşlarımız hizmet vermekte, sonuçlanan elektronik vizeler e-posta yolu ile yolcularımıza iletilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisinde kimi dönem yaşanan başvuru yoğunluğu, BAE'nin ilave evrak talebinde bulunabileceği, BAE'de Cuma günlerinin resmi tatil oluşu göz önünde bulundurularak, vize başvuru işleminizi seyahatinizden 7 gün önce yapmanızı öneririz.

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize ücreti, vizenin süresi ve giriş sayısına göre farklılık gösterir. Vizenin red olması durumunda, Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisi (Immigration Office) tarafından vize ücreti iade edilmemektedir. Tekrar vize başvurusunda bulunulması durumunda başvuru ücreti tekrar talep edilecektir.

Süre Vize Ücreti
(58 gün içinde) 29 gün konaklamalı, tek girişli 125 $
90 gün tek girişli 400 $
90 gün multi girişli 700$

Dubai Vizesi Hesap Numaraları

Dubai vize başvurularınız için yetkili vize işlem merkezimize ait aşağıdaki tabloda yer alan hesap numarasına 125$ karşılığı TÜRK LİRASI (serbest piyasa döviz kuruna göre çevirerek) ödemeyi açıklama alanına vize başvuru sahibi adını ve TC Kimlik no yazarak yapabilirsiniz.

Örn: DUBAİ VİZESİ MUSTAFA ŞAHİN TC KİMLİK NO

Hesap Adı: Panama Tur Özel Eğitim Danışmanlık Turizm İnşaat Temizlik İth. İhr. Tic. Ltd. Şti.

BANKA ADI ŞUBE ADI HESAP TüRü ŞUBE KODU HESAP NO IBAN
Garanti Bankası Yenişehir Şubesi TL 411 6294732 TR76 0006 2000 4110 0006 2947 32

Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  • Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı ve pasaportunuzun vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır.
  • Vize başvurusu, planlanan Dubai seyahatinden 7 gün öncesine kadar yapılmalıdır.
  • Vize başvurusu yapılırken geçerli bir BAE vizeniz bulunmamalıdır. Aksi takdirde ikinci yapacağınız başvuru otomatik olarak redde düşecek, ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.
  • Kısa süreli Dubai vizesine sahip yolcuların, ülkede 29 günden uzun süre kalmaları durumunda, haklarında 1.800 $ cezai işlem uygulanacak, daha sonraki Dubai vize başvurularında ret almalarına neden olacaktır.
  • Vize onay sayfanız, Dubai'ye girişte kontrol edilecektir. Vize sayfanızın çıktısını alıp, yanınızda bulundurduğunuzdan emin olunuz.
  • 18 yaşından küçük çocuklar anne ya da babalarından herhangi biriyle yolculuk edeceklerse, seyahate eşlik etmeyecek ebeveynin noter tasdikli muvafakatname vermesi gerekmektedir.

Dubai Vizesi için Gerekli Belgeler

Dubai vize başvurusu için gerekli evraklar, tercih edilen vize çeşidine göre değişmektedir. Kısa süreli vize başvuruları için gerekli evraklar;

  • Renkli Taranmış Pasaport Sayfaları (vesikalık resim ve pasaport detaylarını gösteren sayfa)
  • Renkli Taranmış Biyometrik Fotoğraf (yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz olmalı)
  • Dubai Vize İşlemleri için Yatırılan Banka Ödeme Dekontu

Ayrıca, Dubai vize işlemleri sırasında kullanılacak pasaportların geçerlilik süreleri, seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha olmalıdır. Eski, yırtılmış ve deforme olmuş pasaportlar sınırdan geri çevrilme riski teşkil edebilir.

DUBAİ VİZESİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

DUBAİ VİZESİ İLE ABU DABİ'YE VE DİĞER EMİRLİKLERE GİDEBİLİR MİYİM?

Halk arasında Dubai vizesi şeklinde adlandırılan vize, aslında Birleşik Arap Emirlikleri ülkesine ait olan ve yedi emirliğin tamamını kapsayan bir vizedir. Turistik amaçlı seyahatlerde 58 gün içerisinde 29 gün konaklama hakkı veren bu vize ile, Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan Başkent Abu Dabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al - Khaimah, Saharjah, Umm al Qalwain emirliklerinin tamamı ziyaret edilebilir.

YEŞİL PASAPORT SAHİBİYİM DUBAİ'YE VİZE VAR MI?

Birleşik Arap Emirliklerini ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Bordo pasaport sahipleri seyahatlerinden önce Dubai vizesi almaları gerekmektedir.

Hususi (Yeşil) Hizmet (Gri) Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Bu ülkeye yapacakları 90 günü aşmayan seyahatler için vizeden muaftır. Yeşil ve diğer özel pasaport sahiplerinin bu ülkeye yapacakları seyahatlerden önce, pasaport geçerlilik sürelerinin en az 6 ay olması kuralına dikkat etmeleri yeterlidir.

DUBAİ VİZESİ İÇİN KONSOLOSLUKTAN NASIL RANDEVU ALABİLİRİM?

Dubai vizesi işlemleri için, Birleşik Arap Emirliklerinin Türkiye'deki Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsoloslukları vize başvurusu kabul etmemektedir. Bu sebepten Dubai vizesi için, Türkiye'de bulunan ilgili Konsolosluk birimlerine randevu talebinde bulunulmamaktadır.

Dubai vizesi işlemleri, sadece Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetki verilen seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

DUBAİ VİZESİ İÇİN PARMAK İZİ UYGULAMASI VAR MI?

Dubai vize işlemlerinde, sadece e vize uygulaması bulunduğundan, Vize başvurusu öncesinde mülakat veya parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Bu ülke için yapılan başvurular, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik bürolarının, güvenlik birimi soruşturması sonucunda verilmektedir.

ŞU ANDA ÇALIŞMIYORUM DUBAİ'YE TURİST OLARAK GİDEBİLİR MİYİM?

Şu anda resmi olarak çalışmıyorsunuz ve SSK priminizde doğal olarak yatırılmıyor. Birçok ülkenin, yabancı vatandaşlardan vize başvuruları öncesinde, en önemli kriter olduğunu bilmekteyiz.

Ancak Dubai e vize uygulamasında, İstenilen tek  evrak prosedürü, Pasaport ön yüzünün taraması ve arka rengi beyaz olan bir adet fotoğraf ile müracaat gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Bu ülkeye daha önce seyahat gerçekleştiren kişilerin, Vize ihlali Trafik cezası vb olayları yaşamamışlar ise, Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

PASAPORT GEÇERLİLİK SÜREM ŞU AN 5 AY DUBAİ VİZESİNE MÜRACAAT EDEBİLİR MİYİM?

Dubai vizesi başvuruları öncesinde, Dikkat edilmesi gereken en önemli kurallardan bir tanesi, Pasaport Geçerlilik süresi olacaktır.

Dubai vizesine müracaat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, Pasaport geçerlilik sürelerinin en az vize bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süreleri olması gerekmektedir.

Dolayısı ile Dubai vizenizin olumlu sonuçlanması halinde 58 gün içerisinde 29 gün konaklamalı vize alınabilmesi için, Pasaport toplam geçerlilik süresinin minimim 8 ay olması gerekecektir.

Dubai Turistik vize başvuruları öncesinde, pasaport süreleri 8 aydan daha az olan kişilerin vize müracaatları, sistem tarafından kabul edilmeyecektir.

Yeşil, Gri, Siyah pasaport sahiplerinin ise pasaport geçerlilik sürelerinin 6 aydan daha az olması halinde, Türkiye Gümrükleri yetkililerince, Uçağa bindirilmeme riski bulunmaktadır. Seyahatiniz esnasında herhangi bir mağduriyete maruz kalmamanız açısından, Bu ülkeye seyahat edecek olan kişilerin, pasaport geçerlilik sürelerinin en  az 7 ay olması tavsiye edilmektedir.

DUBAİ EKSPRESS VİZE UYGULAMASI BULUNUYOR MU?

Dubai Ekspres vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvuruları yetkili acenteler aracılığı ile sisteme yüklendikten ortalama 72 saat içerinde sonuçlanmaktadır.

Dubai vize sonuçlanma süreleri, Belirli dönemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Dubai vizesi yoğun olmayan dönemlerde bazen 24 saatte sonuçlanabilirken, Sömestr tatili ve Büyük Fuarlar öncesindeki yoğun dönemlerde sonuçlanma süresi 1 haftayı bulabilmektedir.

Bu sebepten Dubai vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilerin, vize müracaatların seyahatlerinden en az 10 gün önce yapmaları tavsiye edilmektedir.

DUBAİ KAPI VİZESİ UYGULUMASI BULUNUYOR MU?

Dubai için Kapı vizesi uygulaması sadece, 5 yıldızlı anlaşmalı otellerden konaklama satın almış veya Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Hava Yolu olan Emirates Hava yollarından Business Class uçak bileti satın almış olan yolcular için verilebilmektedir.

Yukarıdaki kriterleri içermeyen yolcuların, Uçuşlarından önce, Kontuar yetkililerine Elektronik vizelerini ibraz etmeleri gereklidir. Elektronik vize çıktıları bulunmayan yolcular hiçbir şekilde uçağa alınmamaktadır. Ve bu yolcular için kesinlikle kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır.

DUBAİ'YE İÇİN BİLET ALDIĞIM HAVA YOLLARINDAN VİZE TEMİN EDEBİLİR MİYİM ?

Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikerinin yetki vermiş olduğu acenteler haricinde, Hava yolları ile de yapılabilmesi mümkündür. Uçuş gerçekleştirmek istediğiniz Hava Yollarının Call Center i ile iletişime geçerek Pegasus Dubai vize, THY Dubai vize veya Emirates Dubai vizesi ne başvuru yapılabilmektedir.

Hava Yolları, Yetkili Acentelere göre ekstra evrak talep edebilmekte ve vize başvuru sürelerini daha uzun sürede sonuçlandırabilmektedir.

RUS VATANDAŞIYIM DUBAİ VİZESİ NASIL ALABİLİRİM?

Birleşik Arap Emirlikleri, farklı ülkelere göre uyguladığı vize prosedürü gereği 2018 yılı başlarında aldığı karar ile Rusya ve Ukrayna pasaportuna sahip olan kişilere sadece Gümrük girişlerinde kapı vizesi vermektedir.

Rusya ve Ukrayna pasaportuna sahip olan kişiler, Kapı vizesi uygulamasının haricinde, Dubai e-vize müracaatları gerçekleştirmeleri mümkün değildir.

AVRUPA BİRLİĞİ PASAPORTUM VAR. DUBAİ'YE VİZE ALMAM GEREKİYOR MU?

Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai ve diğer emirliklerine seyahat gerçekleştirmek isteyen, tüm AB aday adayı olan Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan ülke vatandaşları vizeden muaftır.

Bunun Haricinde AB Birliğe ülkeleri, Almanya,  Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya ve Yunanistan vatandaşları vizesiz olarak Birleşik Arap Emirliklerine seyahat edebilirler.

18 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUĞUM OKUL İLE DUBAİ GEZİSİNE KATILMAK İSTİYOR. NASIL VİZE ALABİLİRİZ?

Dubai ve Tüm Dünya ülkelerine seyahat etmek isteyen, 18 yaşından küçük olan bireylerin, Türkiye Sınırlarında ikinci bir ülkeye seyahat etmeleri için, Anne ve Babalarından Noter Onaylı Muvafakatname almaları zorunludur.

Dubai vizesine müracaat etmek isteyen 18 yaşından küçük olan bireylerin, Başvuruları esnasında muvafakatnamelerinin haricinde, Anne veya Babaları Dubai'ye seyahat etmeseler de, herhangi birinin pasaport ön yüzünü ibraz etmeleri zorunludur.

AİLECEK DUBAİ VİZESİ ALMAK İSTİORUZ. ÇOCUKLAR İÇİN DUBAİ VİZE HARCI ÖDENİYOR MU?

Bazı Ülkeler, vize uygulamalarında 0-12 yaş grubuna, vize harçlarında indirim veya bu yaş grubunu ücretten muaf tutmaktadır. Dubai vize harç ücretlerinde, Yaşa göre farklı bir uygulama söz konusu değildir. Dubai vizesine müracaat etmek isteyen tüm bireyler için, Başvuru yapacakları vize türüne ve süresine göre aynı miktarda harç ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

DUBAİ OLAN BİR GEMİ TURU SATIN ALDIM. NASIL BİR VİZE ALMAM GEREKİYOR?

Dubai vizesi, Yetkili Acenteler aracılığı ile olan müracaatlarda üç farklı kategori ve uzunlukta vize alınabilmektedir. Bunlar, 58 gün içerisinde 29 gün tek girişli, 29 gün çok girişli veya 3 aylık çok girişli şeklindedir.

İçerisinde Birleşik Arap Emirlikleri bulunan Gemi Turları için gerekli olan 1 aylık çift girişli turistik vizeler, sadece bu organizasyonu gerçekleştirecek Gemicilik Firmaları tarafından sağlanabilmektedir.

DUBAİ VİZEM RET OLDU. NE YAPMALIYIM?

Dubai vizesi neden ret olur? Öncelikle bu soruyu cevaplamamız gerekecektir. Bunun birinci nedeni, Daha Önce Birleşik Arap Emirliklerinde hiç bulunmadınız, ancak daha önce sizinle aynı soyadı taşıyan ve yasa dışı suça karışmış olan kişiler ile olan isim benzerliğinizden dolayı vizeniz ret edilebilir. Bu çok ender yaşanılan bir durumdur.

İkinci Ret nedeni ise, Birleşik Arap Emirliklerine çok sıklıkla turistik vize almanızdan kaynaklanabilir. Örneğin 6 aylık zaman dilimi içerisinde 5-6 kez kısa süreli turist vizesi aldınız ve bu vize ile sürekli giriş çıkış sağlıyorsanız bir süre sonra seyahat amacınız, BAE güvenlik birimleri tarafından inandırıcı bulunmadığından ret edilebilecektir.

Yukarıdaki iki nedenden dolayı ret almışsanız yapılabilecek tek bir şey vardır. Yetkili Seyahat Acentenizin vize başvurunuzu ikinci defasında, Başka bir emirlikteki şehirden gerçekleştirmesi gerekebilmektedir.

Dubai güvenlik birimlerinin olumsuz cevap vermiş olduğu bir vize müracaatına, Ertesi gün Abu Dabi üzerinden aynı kişiler için yapılacak müracaatlar olumlu sonuçlanabilmektedir.  

DUBAİ VİZEM OLUMSUZ SONUÇLANDI ÜCRET İADESİ OLUR MU?

BAE veya Dubai vizesi başvuruları, sistem girişleri yapıldıktan sonra olumlu veya olumsuz sonuçlanması durumunda, iptal ve iadesi yoktur.

Dubai vizesi ücretleri konusunda, mağduriyet yaşamamanız için en çok dikkat etmeniz gereken kural, Başvurunuzu sadece tek bir Acente veya Hava Yolu Şirketi üzerinden gerçekleştirmenizdir.

Örneğin, Firmamız ile irtibata geçip, Dubai vize müracaatınızı gerçekleştirdiniz. Aynı gün işinizi garantiye almak adına, uçuşunuzu gerçekleştirmek istediğiniz Havayoluna da vize müracaatı yaptınız. Dubai vizesi sistemi birden çok fazla başvuruyu kabul eder, Ancak ikinci gerçekleştirdiğiniz müracaat otomatik olarak rette düşmektedir. Ve sistem sadece ilk yapmış olduğunuz müracaatı olumlu şekilde sonuçlandıracaktır.

SURİYE ASILLIYIM AMA TÜRKİYE CUMHURİYETİ PASAPORTUM VAR, DUBAİ VİZESİ ALABİLİR MİYİM?

BAE Güvenlik Birimlerince alınan tedbirler gereği, Belirli Ülke vatandaşlarına ait pasaportlara, kesin suretle vize verilmemektedir. Bu Ülkeler Suriye, Afganistan, Bangladeş vb.

Türkiye'de yaşayıp vatandaşlık hakkını sahip olan, Suriye doğumlu olan başvuru sahiplerinin, vize alabilme olasılıkları diğer Türkiye Cumhuriyete vatandaşlarına nispeten daha azdır.

Ayrıca, Pasaportta yer alan Doğum Yeri bilgisinde Suriye şehirleri yazan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, BAE vizelerinin sonuçlanma süresi, Diğer TC vatandaşlarına göre daha uzun sürmektedir.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.